Jak vybrat správné sádlo: jednoduché způsoby, o kterých jste nevěděli

Vepřové sádlo byste měli vybírat podle účelu jeho použití v pokrmech. Jaký druh sádla je dobrý a jaký by se neměl jíst? Přečtěte si v doporučeních My.

Jak vypadá kvalitní sádlo? / depositphotos.com

Sádlo je jedinečný produkt. Promyšlené hospodyňky ho umí použít téměř do všeho: jak jako přísadu do plnohodnotných pokrmů, tak při smažení. Přečtěte si tipy agentury My, jak vypadá kvalitní sádlo.

Co je dobré sádlo

Sádlo je definováno třemi faktory – hustotou, pevností a tloušťkou.

  • Barva. Sádlo by mělo být hladké, aby mělo stejnoměrnou světle růžovou barvu a tenkou vrstvu masa (ale nezapomeňte, že nechceme maso, ale tuk).
  • Zápach. Sádlo by mělo být cítit po slámě a kouři. Jako by bylo vyrobeno ze slámy, proto tak voní. Některé hospodyně si s sebou na trh berou zapalovač a zapálí si malý kousek sádla. Pokud nás vůně nedráždí, bereme ho s důvěrou.
  • Pružnost: Sádlo se používá k výrobě sádla. Čerstvost sádla můžete vyzkoušet tak, že samotnou kůži propíchnete zápalkou. Pokud se kůže propíchne, je čerstvé. Kůže však musí být pevná. Nezapomeňte, že zápalka by neměla jít dovnitř jako po másle, měla by se mírně „vzpírat“. Tento trik nebude fungovat na osolené sádlo. Ale tam, kde je velká vrstva masa, by zápalka měla jít pevně dovnitř.

Tloušťka sádla závisí na části, ze které bylo sádlo odebráno. Pozornost věnujte také stigmatu – pokud stigma není, hrozí, že jste si koupili necertifikovaný výrobek.

V jaké formě je sádlo zdravější

Doporučuje se najít na trhu sádlo se zbytky štětin. To je zárukou, že se díváte na křehké ukrajinské maso, s největší pravděpodobností bez škodlivých přísad. Vše ostatní je maso pěstované na hormonech a antibiotikách.

Kyselina gama-linolenová, která se nachází v syrovém sádle, výborně působí proti stárnutí tělesných buněk.

Je však lepší nejíst staré sádlo. Mnozí bezohlední prodejci se snaží z takového žlutého sádla vyrobit sádlo maďarské: ošetřují ho různým kořením a zakrývají vady.

Pamatujte: konvenčně existují dva druhy sádla – farmářské a domácí. Farmářské vepřové maso bude obsahovat mnohem více svalové tkáně, domácí vepřové maso bude obsahovat více sádla. Oddělené hřbetní sádlo se dává do salámů (aby byla struktura tvrdá) a boční sádlo se dává do vařených klobás, protože je měkké a rovnoměrně rozložené.

Existuje také obecné sádlo – kusy, které mají pouze 6 kg na prase. Řezníci mu říkají nejcennější část a toto generálské sádlo má mnohem větší hodnotu.

Možná vás budou zajímat i novinky:

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Agama Kočičínská (Physignathus cocincinus)

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: